Gięcie blach – podstawowe informacje

W celu gięcia blach wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, także CNC, dzięki którym można uzyskać wysoką precyzję w kształtowaniu elementów. Metoda ta ma wszechstronne zastosowanie w przygotowywaniu blach stosowanych w różnych gałęziach przemysłu.

 

Gięcie blach odbywa się z wykorzystaniem specjalnych pras krawędziowych oraz zaginarek, które są w stanie uzyskać optymalne efekty. Blachy mogą mieć różne kąty gięcia odpowiadające zapotrzebowaniu klienta. Można wykonać z nich przykładowo obróbki blacharskie przeznaczone do wykończenia dachów, również elementy montażowe różnych rodzajów.

 

Prasy wykorzystywane do gięcia blach pracują w określonym zakresie, na przykład możliwe jest gięcie blach mających do 35 mm grubości oraz o długości do około 4000 milimetrów. Wobec tego wówczas, gdy konieczna jest praca z grubszymi oraz dłuższymi elementami, konieczne jest wybranie firmy, która będzie dysponowała odpowiednim parkiem technologicznym.

Gięcie blach - przykładowy wyrób naszej firmy.

 

Gięcie blach CNC

Do gięcia blach wykorzystuje się również specjalistyczne prasy numeryczne CNC, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego kąta zgięcia swobodnego lub też zgięcia z tak zwanym falcem, czyli na zakładkę, z wysoką powtarzalnością.

 

Technologia CNC (ang. Computerized Numerical Control) bazuje na wykorzystaniu komputerowo sterowanych urządzeń numerycznych. Głównymi atutami obróbki CNC jest szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne produkowanie nawet złożonych kształtów, dlatego też ta metoda jest coraz częściej wykorzystywana.

 

W celu wykonania usługi konieczne jest dostarczenie projektu zgięcia. Następnie wprowadzany jest on do komputera, który współpracuje z maszyną prowadzącą gięcie blach. Prace są wówczas zautomatyzowane, przebiegają szybko i bezpiecznie. Klient otrzymuje dokładnie takie elementy, które odpowiadają jego oczekiwaniom.

 

Gięcie blach CNC zalecane jest przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie bardzo wysokiej precyzji kąta zgięcia, a także powtarzalności elementów, na przykład w przypadku elementów architektonicznych.

 

Gdzie zlecić usługę gięcia blach?

Najlepiej skorzystać z usług firmy dysponującej odpowiednim zapleczem pozwalającym na wykonanie gięcia precyzyjnego, szybkiego oraz w przystępnej cenie. Jak już wspomnieliśmy, wtedy, gdy liczy się uzyskanie bardzo dobrej dokładności, najlepiej zdecydować się na gięcie blach CNC, ponieważ wtedy można mieć pewność, że otrzymane elementy będą identyczne i będą spełniały założenia projektowe.

 

Realizujemy także usługi w zakresie:

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług gięcia blach w naszej firmie Przemot – zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie!