Tłoczenie na prasach mimośrodowych

Tłoczeniem nazywa się ogólnie różne procesy obróbki plastycznej, które prowadzone są głównie na zimno. Dzięki nim możliwe jest przygotowywanie różnego rodzaju elementów o szerokim zastosowaniu w wielu gałęziach przemysłu.

Nowoczesne maszyny pozwalają na szybkie przygotowywanie różnego rodzaju elementów. Tłoczenie jako metoda obróbki plastycznej stosowane jest głównie do ich łączenia, rozdzielania oraz kształtowania i prowadzone jest z wykorzystaniem materiałów takich jak płyty, blachy, folie, czyli, ogólnie rzecz biorąc, przedmiotów o małej grubości.

Maszyna do tłoczenia

Tłoczenie na zimno lub gorąco to metoda, dzięki której możliwe jest:

  • cięcie, na przykład nacinanie, okrawanie, przycinanie, wycinanie, dziurkowanie czy wygładzanie
  • kształtowanie, na przykład dogniatanie, obciąganie, profilowanie, przetłaczanie, skręcanie, wyciskanie, zgniatanie obrotowe, zwijanie
  • łączenie, na przykład rozpęczanie, obciskanie, wywijanie, zaginanie, spajanie na zimno, zaprasowywanie

 

Do procesu technologicznego nazywanego tłoczeniem stosuje się szeroką gamę maszyn, na przykład są to prasy hydrauliczne i mimośrodowe, frezarki, tokarki, szlifierki, wiertarki, spawarki, dłutownice, walcarki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

 

Prasa mimośrodowa – podstawowe informacje

Prasami mimośrodowymi nazywa się określony typ prasy, w przypadku której następuje ruch posuwisto-zwrotny suwaka – ruch ten pojawia się wskutek pracy mimośrodu i korbowodu z ruchu obrotowego koła zamachowego i wału. Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w obróbce plastycznej, przykładowo można prowadzić z ich wykorzystaniem wykrawanie, gięcie czy ciągnienie.

 

Prasy mimośrodowe to urządzenia różniące się pomiędzy sobą szeregiem parametrów, przede wszystkim siłą nacisku, która pozwala na wykonanie różnego rodzaju elementów w zależności od grubości materiału. Prasy mogą być wyposażone również w podajniki oraz rozwijaki dla efektywniejszej pracy.

 

Nowoczesne prasy mimośrodowe pozwalają na wydajne tłoczenie różnego rodzaju elementów metalowych o wysokiej powtarzalności oraz precyzji wykonania, a także szybkości.

 

Gdzie skorzystać z usług tłoczenia mimośrodowego?

Dzisiaj w Polsce działa wiele firm zajmujących się świadczeniem usług w zakresie tłoczenia. Oferują one swoim klientom pełną i fachową obsługę, dzięki której możliwe jest uzyskanie elementów zgodnych z założeniami projektowymi.

 

Jeżeli poszukują Państwo specjalistów w zakresie tłoczenia mimośrodowego, zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszej firmy Przemot – oferujemy kompleksową obsługę z naciskiem na pełne zadowolenie klientów, również z powodu przystępnych cen.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą w zakresie walcowania gwintów oraz cięcia plazmą cnc.