Usługi spawania – spawanie na zamówienie

Spawanie jest metodą pozwalającą na uzyskanie trwałych połączeń spawanych w przypadku metali, przede wszystkim stali, a także tworzyw sztucznych. Aby skorzystać z tego rodzaju usługi, nie trzeba jednak wcale posiadać spawarki, ponieważ można również otrzymać kompleksową pomoc od ekspertów dysponujących zaawansowanym sprzętem.

 

Połączenia spawane to rodzaje złącz, które powstają w procesie spawania – są to łączenia materiałów przez ich miejscowe stopienie oraz zestalenie. Metoda ta wykorzystuje także zwykle dodatek spoiwa spawalniczego, które stapia się wraz z materiałem podstawowym i ma za zadanie wypełnienie spoiny.

Spawanie - podczas pracy

Metody spawania

Obecnie spawanie prowadzone jest z wykorzystaniem szeregu różnych metod, dzięki którym możliwe jest uzyskanie odpowiednich połączeń spawanych danych elementów. Metoda wobec tego dobierana jest indywidualnie w zależności od rodzaju zlecenia, gdy prowadzone jest ono na zamówienie klienta.

 

Najczęściej stosowane metody spawania:

  • spawanie gazowe 311-G – wykorzystywane jest przede wszystkim do spajania ze sobą blach o grubości do około 40 milimetrów
  • spawanie elektryczne – polega na wykorzystaniu spawarki, która bazuje na zjawisku łuku elektrycznego i pozwala na łączenie materiałów w wyższej temperaturze, metoda może być stosowana do elementów o grubości do 80 milimetrów

 

W ramach spawania elektrycznego prowadzi się:

  • spawanie elektrodami otulonymi (Metoda 111)
  • spawanie łukiem krytym
  • spawanie w osłonie gazów – metoda MIG 131 (Metal Inert Gas), metoda MAG 135 (Metal Active Gas), metoda TIG 141 (Tungsten Inert Gas), spawanie drutem rdzeniowym

 

Wyróżnia się również inne metody spawania, na przykład laserowe, elektronowe, plazmowe, łukowo-wodorowe, terminowe, elektrogazowe.

 

Z jakich usług spawania można skorzystać?

Najczęściej firmy oferują spawanie elementów metalowych, w tym konstrukcji wykonanych ze stali czarnej – do tego celu zazwyczaj wykorzystuje się metodę MAG. Również możliwe jest spawanie stali nierdzewnej metodami MIG i TIG, spawanie aluminium oraz stopów aluminium, spawanie metali kolorowych czy tworzyw sztucznych.

 

Gdzie zamówić usługi spawania?

W celu skorzystania z usługi spawania konieczne jest znalezienie firmy, która będzie dysponowała odpowiednim zapleczem do prowadzenia czynności tego rodzaju. Firma powinna zatrudniać również specjalistów w dziedzinie spawania, którzy posiadają przygotowanie do prowadzenia usług w tym właśnie zakresie.

 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług spawania w naszej firmie Przemot – posiadany nowoczesne zaplecze pozwalające nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

 

W ramach naszych prac przeprowadzamy także usługi w zakresie między innymi:

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.